MENU: WIADOMOZCI >> ARCHIWUM
news
band
bio
disc
media
gallery
download
shows
guest
contact
links
licensed to sin

26.04.2010
Z powodów osobistych rozwiązaliśmy współpracę z menadżerką Zuzanną Woźniak. Życzymy jej sukcesów w dalszym życiu.

27.03.2010
Z POWODÓW NIEZALEŻNYCH OD ZESPOŁU JESTEŚMY ZMUSZENI DO ODWOŁANIA JUTRZEJSZEJSZEGO KONCERTU W KLUBIE STODOŁA W PSZCZYNIE. WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PRZEPRASZAMY.

Ewentualny nowy termin podamy w najbliższym czasie..

29.01.2010
Zespół nawiązał współpracę menadzerska z panią Zuzanną Woźniak. Mamy nadzieję, że wkrótce współpraca ta przyniesienie konkretne efekty.

Obecni na koncercie w Korbie byli świadkami zmiany na pozycji basisty. Do zespołu wrócił Wojtek Gajda.

19.01.2010
Zapraszamy wszystkich na koncert w pubie KORBA W Katowicach dnia 23.01.2010 r. Koncertem tym pożegna się z nami Krzysztof Kłosek który od połowy kwietnia 2009 r. grał z nami na basie. Na koncercie zadebiutuje też nowy basista...

Z tego miejsca dziękujemy Krzyśkowi za pomoc, wspólne koncerty i życzymy sukcesów we współpracy z zespołem Horrorscope.

05.01.2010
Życząc Wszystkim wszystkiego najlepszego w Nowym Roku zapraszamy na koncert 9.01.2010 w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w zabrzańskim CK Wiatrak

06.11.2009
Po długiej przerwie coś drgnęło na stronie. Zapraszamy na koncert 29.11.2009. w ODK Jowisz w Rudzie Śląskiej. Będzie to koncert pamięci ofiar katastrofy na kopalni "Śląsk". Zagrają oprócz Killjoy zespoły The NoMads, Horrorscope i Piff Parre.

Na poczatku przyszłego roku wyjaśni się w końcu sprawa jednej z najdłużej wydawanych płyt czyli Licensed To Sin...

Nie zrażeni niczym w dalszym ciągu pracujemy nad nowym materiałem, oraz planami koncertowymi na nowy rok.

24.01.2009
Koncert „Pamięci Bruna” za nami. Jego przygotowanie nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób oraz instytucji. Chcielibyśmy więc w tym miejscu podziękować:
- sponsorom, którzy udzielili bezinteresownej pomocy - bądź finansowej, bądź w jakiejkolwiek innej formie – dokładając w ten sposób swoją cegiełkę do tego, by piątkowa impreza mogła się odbyć.
- wszystkim wykonawcom oraz obsłudze technicznej koncertu
- Pani dyrektor Renacie Buryan oraz całemu personelowi Młodzieżowego Domu Kultury za zaangażowanie i życzliwość.

Specjalne podziękowania kierujemy dla Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej z panem Andrzejem Trzcińskim na czele.

Dzisiaj żadne wydarzenie nie może odbyć się bez wsparcia mediów. Dziękujemy więc Antyradiu, telewizjom Silesia i Sfera oraz Wiadomościom Rudzkim za patronat medialny nad imprezą, a tak|e wszystkim pozostałym mediom, dzięki którym informacja o koncercie mogła trafić do ludzi.
Last but not least:
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY W TEN PIĄTKOWY WIECZÓR PRZYSZLI DO MDK-U I WSPARLI SZCZYTNY CEL, DLA KTÓREGO ZORGANIZOWANY ZOSTAŁ KONCERT.

02.01.2009
23 stycznia 2009 w MDK przy ul. Janasa 28 w Rudzie Śląskiej odbędzie się koncert poświęcony pamięci naszego przyjaciela i perkusisty Marcina "Bruno" Brunera. Obok nas zagrają: Horrorscope, The No Mads, Iscariota, Piff Pare oraz zespół perkusyjny Mirka Muzykanta. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany rodzinie zmarłego. Zapraszamy wszystkich.

06.11.2008
W najbliższąsobotę zagramy na Rise Your Fest w krakowskim klubie Loch Ness. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

29.08.2008

† W dniu dzisiejszym zginął nasz wieloletni perkusista - Marcin BRUNO Bruner.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, znajomym i fanom za słowa wsparcia w imieniu rodziny jak i naszym.

22.07.2008
Za nami kolejny koncert w którym na basie udzielał się gościnnie Krzysztof Kłosek - do niedawna basista Darzamat. Nasz stały basista Wojtek z powodów osobistych nie mógł z nami wystąpić. Dziękujemy z tego miejsca Krzyśkowi za pomoc.

Kilka dni temu ruszyB nasz profil na Myspace www.myspace.com/killjoypl. Zapraszamy do przeglądania.

Niestety przedłuża się sprawa z wydaniem płyty. Mamy nadzieję, że sprawa ruszy do przodu z początkiem września.

24.04.2008
Dzisiaj premierę miał nasz nowy teledysk do utworu "Nothing Now" zrealizowany przez w Black Bottle Studio w Toruniu.

13.03.2008
W zeszłym tygodniu kręciliśmy zdjęcia do teledysku do utworu "Nothing Now" w toruńskim "Black Bottle Studio". Kilka kadrów z klipu można zobaczyć tutaj. Gotowy teledysk udostępnimy jak tylko to będzie możliwe. Do galerii dodano trochę zaległych fotek z różnych koncertów.

13.03.2008
Poszukujemy aktualnie menadżera lub osoby / agencji mogącej pomóc nam w sprawach związanych głównie z organizacją koncertów. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

13.03.2008
Przestawiamy okładkę i tracklistę z naszej nowej płyty "Licensed To Sin".

Tracklista:
Sintro
1. Toxic People
2. King Lure
3. Apple Case
4. Sin-derella
5. Vigil
6. Nothing Now
7. Breath!
8. French Kitchen
9. Exit Utopia
10. X (bonus)

Niestety przedłuża się czas oczekiania na plytę ze względu na poszukiwania nowego wydawcy.

14.01.2008
Na wczorajszym koncercie w klubie Pulsar w Rudzie Śląskiej oficjalnie pożegnaliśmy się z naszym dotychczasowym perkusistą Marcinem "Bruno" Brunerem. W związku z jego kłopotami zdrowotnymi zmuszeni zostaliśmy do rozstania się z nim po prawie 8 latach grania. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Nowym członkiem zespołu został jego dotychczasowy zastępca na ostatnich koncertach - Marcel Szumowski.

07.01.2008
W związku z pojawiajcymi sie tu i ówdzie informacjami, że zespół Killjoy zagra na koncercie w ramach WOŚP w Sosnowcu, informujemy wszystkich zainteresowanych że nic takiego nie ma miejsca. Gramy tylko w miejscach które s wymienione na naszej stronie.

01.01.2008
Życząc wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, zapraszamy na nasze koncerty. W najbliższych dniach mamy nadzieję otrzymać zmiksowaną naszą nowa płytę. Niestety z przyczyn niezależnych od nas trochę się prace nad miksem przeciągły.

27.10.2007
Po dłuższej przerwie w działalności koncertowej, związanej z kłopotami zdrowotnymi perkusisty, wracamy powoli do "życia koncertowego". Na początek zapraszamy na koncert w rodzinnej Rudzie Śląskiej w klubie Jantar (dawny Chorus) 3.11.2007. Będzie to o tyle szczególny koncert, że zagramy go z nową osob za bębnami. W zastępstwie ciągle chorego Bruna grać będzie na tym koncercie jak i innych w najbliższych miesiącach Marcel z blackmetalowego Thanatron. Wraz z nim zaczęliśmy tez powoli prace nad nasz kolejną płytą, którą zamierzamy nagrywać w okolicy maja 2008r. Natomiast niedawno nagrana płyta Licensed To Sin jest w fazie końcowych miksów i lada chwila napiszemy coś więcej o niej.

03.09.2007
Przepraszamy wszystkie osoby przybyłe na nasz wczorajszy koncert w Bydgoszczy w klubie Estrada, ale jak już informowali[my na samym koncercie, z powodu poważnych problemów zdrowotnych naszego perkusisty musieliśmy zrezygnować z koncertu. Jednocześnie dziękujemy bardzo za pomoc udzielon przez członków zespołu Butelka w tej sytuacji. Niestety nasz bębniarz po powrocie do Rudy Śląskiej trafił po raz kolejny do szpitala. Życzymy mu jak najszybszego powrotu do pełni sił

19.08.2007
Nowa płyta została już prawie nagrana. Zostało do nagrania parę poprawek i rozpoczynamy miksowanie całości. Kończy się powoli też "przerwa koncertowa". Zapraszamy na najbli|sze koncerty. Kolejne terminy podane zostaną w najbliższym czasie.

19.07.2007
Po kolejnym etapia pobytu w studiu mamy nagrane gitary rytmiczne. W dwóch numerach nagrane zostały też wokale. Teraz przychodzi czas głównie na gitarę basow.

06.07.2007
Raport ze studia cd. Bębny zostały nagrane. W przeciwieństwie do płyty Enemigo gdzie bębny nagrywał Pienał z Horrorscope tym razem, połowę numerów nagrał Bruno, a drugą połowę Pienał. Zamiast zaplanowanych 45 minut wyszło prawie 70, więc na dalszym etapie nagrywania bdziemy z niektórych numerów rezygnować. Do studia wracamy za tydzień i zaczynamy nagrywanie gitar.

A w ramach dalszych przygotowań pozamuzycznych do sesji, to ... na szczęscie nikomu się już nie urodził żaden nowy potomek.

03.07.2007
Krótki raport ze studia. W pierwszym dniu sesji ustawiliśmy bębny do nagrań. Od dziś zaczyna się już konkretne nagrywanie.

A w ramach dalszych przygotowań pozamuzycznych do sesji, to 1 lipca 2007 Markowi urodziła się córka. Rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego. Na resztę zespołu padł lekki niepokój...Kto następny...…

28.06.2007
Od 1.07 zespółwchodzi do studia w celu nagrania następcy "Enemigo". Jak zwykle mamy połowę numerów zrobionych, a druga połowa jest w fazie wstępnej i nabierze ostatecznej formy w czasie nagrywania. Więcej szczegółów wkrótce.

A w ramach przygotowań pozamuzycznych do sesji, to dziś popołudniu Brunowi urodził się kolejny syn. Rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego.

25.05.2007
Zespół Killjoy dostał się do dziesiątki zespołów kandydujących do zagrania w roli supportu przed koncertem Pearl Jam na Stadionie Zlskim w Chorzowie. Pod tym adresem można głosowa na nasz utwór pt Enemigo startujący w tym konkursie. Za wszystkie głosy dzikujemy

05.05.2007
W dziale Download dodano utwór Town That Never Wakes. Jest to niepublikowany wcześniej kawaBek z sesji płyty Enemigo. Ukazał się ostatnio na płycie "Overkil.pl i przyjaciele"

17.04.2007
24.04.2007 zespół zagra jako support przed jedynym w Polsce koncertem amerykańskiej kapeli WEDNESDAY 13. Więcej informacji -> tutaj

11.04.2007
Do każdego biletu na X zlot fanów zespołu Metallica dołączona będzie przy wejściu płyta z nagraniami występujących tam zespołów. Killjoy będzie reprezentował numery Bedlam Party z płByty Enemigo oraz niepublikowany nigdy wcześniej numer Town That Never Wakes nagrany przy okazji sesji do ostatniej płyty. Wiecej szczegółów na stronie Overkill.pl

24.02.2007
Dzisiejszy koncert w pubie Mysław w MysBowicach na którym mieliśmy gra razem z zespołami Sothoth, Psilocybe i Ulcer Uterus został odwołany z przyczyn technicznych - niezależnych od zespołu. Przepraszamy

17.01.2007
Kolejna porcja koncertów w najbliższym czasie, na których można zobaczyć zespół.

05.01.2007
Dodano dwa koncerty w ramach XV FinaBu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

25.10.2006
Dodano nowy termin koncertu.

"Enemigo" w programie Strike!
Teledysk do tytułowego utworu z naszej płyty został umieszczony na playliście "Strike!". To heavy metalowy magazyn, emitowanemy w telewizji www.streetclip.tv (web-TV/ip - TV). Klip pojawi si jeszcze 29 pazdziernika i 5 listopada. Killjoy znalazł się na playliście między innymi z: Blind Guardian, Mercyful Fate i Trivium.

14.10.2006
W końcu pojawiła się odświeżona wersja strony zespołu. Poza inną szatą graficzną dodano trochę nowych materiałów. M.in są już dostępne teksty do płyty Enemigo (Dyskografia). W najbliższych dniach będą dodawane kolejne materiały.

Z wieści zespołowych to w jednym z najbliższych wydań programu Superrock na MTV pojawi się teledysk do "Enemigo". Jak tylko będzie wiadoma data, to podamy informację na stronie.

21.08.06
"Enemigo" w końcu pod koniec sierpnia ukaże się na rynkach zachodnich, nakładem Shark Records. Jednocześnie ruszyły prace nad pisaniem materiału na now płytę. Mamy na razie 4 nowe numery na różnych etapach "ukończenia" + wybrane kilka nowych coverów, z których 1-2 nagramy.  

07.07.06
"Enemigo" znalazł się w gronie trzech płyt - obok albumów Myslovitz i Via Mistica - najwyżej ocenionych w magazynie "Teraz Rock" w minionym kwartale.

29.06.06
Nowa porcja wywiadów ukazała się w portalach independent.pl i metalheart.pl. W lipcowym Metal Hammerze także znajduje się wywiad z zespołem. Mieliśmy mieć w okresie wakacji koncertow przerwę, ale 8.07.2006 pojawimy się na XVIII Zlocie Motocykli w Polanowie k/ Koszalina 

11.06.06
12.06, g.23.00 - wywiad oraz prezentacja kilku utworów z "Enemigo" w Radiu Kampus. W Warszawie i okolicach audycji "ZBomowisko" można słuchać na 97,1 fm a w necie: www.radiokampus.waw.pl Od 12.06 wywiad z zespołem dostępny na stronie czeskiego magazynu metalowego Whiplash: www.whiplashmag.net

29.05.06
04.06.06 zespół zagra koncert w więzieniu w Zabrzu, na zaproszenie komendanta tamtejszej placówki. Oczywiście jest to impreza zamknięta.

4.06.06 w godz. 23:10 do 24:00 w Radiu Białystok w audycji Metal Hammer Show, bdzie wywiad z zespołem oraz prezentacja utworów z płyty Enemigo. Radia można słuchać też przez internet. 

26.05.06
Koncert w Będzinie 16.06.06 został odwołany przez organizatora. Oficjalny powód jest tak śmieszny, że nie będę go cytować ... 

19.05.06
Kolejna recenzja i wywiad znalazł się w magazynie Powermetal. Dodano także kilka nowych terminów koncertów.

10.05.06
11.05.06 w programie "Budzik kulturalny" w sieci kablowej Sfera TV będzie wywiad z zespołem i prezentacja teledysku do Enemigo. 

08.05.06
Pojawiły się pierwsze opinie o płycie Enemigo. Pierwsza recenzja pojawiła się w web zinie www.stefanzine.com. Jest tam także wywiad z zespołem. W związku z informacjami, że są kłopoty z dostaniem w sklepach naszej płyty, prosimy o "męczenie" sprzedawców o sprowadzenie płyty, albo zapraszamy na strony Metalopolis w celu zamówienia wysyłkowego.

22.04.06
 Zapraszamy do zobaczenia teledysku do numeru Enemigo. 05.04.06 Metal Mind Production, który posiada licencję płyty "Enemigo" na Polskę, ustalił dat premiery albumu na 24 kwietnia 2006. Dodano zdjęcia z planu teledysku Enemigo. Premiera teledysku wkrótce

01.04.06
W czerwcu 2006 nakładem niemieckiej wytwórni Shark Records ukaże się album Enemigo. Płyta ukaże w Europie i USA. Data polskiej premiery zostanie podana wkrótce. 

19.02.06
 18 lutego zespół zakończył zdjcia do teledysku „Enemigo”. W klipie – kręconym w Rudzie Śląskiej - gościnnie wystąpili: aktorka Dorota Stalińska oraz Titus – basista i wokalista Acid Drinkers. Dzikujemy osobom i instytucjom bez których realizacja teledysku nie byłaby możliwa: Andrzej Trzciński & Urząd Miasta Ruda Śląska, Witold Janus, Mirosław Kaszuba & Miejskie Centrum Kultury, Urszula Kopańska & Pensjonat „Florianka”, Kopia Film s.c, Grzegorz Mielawa & Wypożyczalnia Limuzyn „Warszawa”, Darek Tiałowski & Druid Pub, Sebastian Biały, Janusz Maj, Janusz Dąrowski, Olek Szeja. : AR-SA"Teraz wszystko w rękach Macieja Geyera i Jacka Trytko, którzy zajmą się montażem klipu. Efekty ich pracy poznamy za ok. miesiąc. 

15.02.06
Dnia 11.02.06r. zespół kręcił zdjcia do teledysku do utworu Enemigo - Szczegóły wkrótce. Osoby mające dostp do Sfera TV mogą jutro tj. 16.02.06r. o godz. 18 w programie "Ludzie z pasją" zobaczyć reportaż z planu teledysku

26.01.06
Dodano terminów koncertów na miesiąc luty

15.01.06
Dodano nowe zdjęcia z ostatnich koncertów.

30.12.05
Dodano info o nowych koncertach. W dziale Muzyka jest jeden numer z Enemigo w całości: Bedlam Party.Gościnnie na wokalu w nim udziela się Sylwia z The No Mads

17.12.05
W poniedziaBek 19.12.05 w Radiu Kampus w audycji Złomowisko zaprezentowanych zostanie kilka naszych numerów... Zapraszamy

30.11.05
Dodano zdjcia z dwóch ostatnich koncertów.

20.11.05
Dodano kilka nowych terminów koncertów.

16.11.05
Z przyczyn zdrowotnych zespół TSA odwołał wszystkie koncerty do końca roku, dlatego te| nasz koncert przed tym zespołem 19.11.2005r. w CK Wiatrak w Zabrzu został przesunity na pózniejszy termin.

15.11.05
W dziale MUZYKA zamieszczono próbki wszystkich utworów z ENEMIGO

04.10.05
Prezentujemy poniżej projekt okładki do płyty ENEMIGO. Wkrótce ukaże się wersja promo tego krążka. Na płycie znajdzie się 11 utworów: Jester; Snake Whisperer; Enemigo; Question; Change Me; Silent Confession; Sinner; Mystify My Soul; Forget My Name; Bedlam Party; Mercy's Crime

09.09.05
Prace związane z nagrywaniem płyty ENEMIGO w końcu zakończone. W tej chwili trwaj prace nad okładką. Pojawiły się nowe terminy koncertów.

21.08.05
W dniu wczorajszym nasz perkusista Bruno doczekał się syna. Rodzicom życzymy wszystkiego dobrego.

12.08.05
Pojawiły się pierwsze daty koncertów "powakacyjnych"

03.08.05
Dodano par nowych zdjęć z sesji zdjęciowej zrobionej w maju 2005r.

 

     

 

 

|WIADOMOZCI|ZESPÓA|BIOGRAFIA|DYSKOGRAFIA|MEDIA|ZDJCIA|PLIKI|KONCERTY|KSIGA GOZCI|KONTAKT|LINKI|

Created by Metal